وزیر نفت ونزوئلا: چهارشنبه 11 ژوئن 2014

وزیر نفت ونزوئلا اعلام کرد که اعضای اوپک در نشست امروز (چهارشنبه ۲۱ خرداد ماه) سقف تولید ۳۰ میلیون بشکه در روز را بدون تغییر حفظ می کنند.
به گزارش خبرگزاریآسوشیتدپرس از وین، وزیران نفت سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) در حالی امروز برای تصمیم گیری درباره سیاستهای تولید خود در پشت درهای بسته گردهم می آیند که انتظارها همگی نشان از تثبیت سقف تولید نفت اعضای این سازمان دارد.
رافائل رامیرز پیش از حضور در نشست افتتاحیه نشست ۱۶۵ اوپک در جمع خبرنگاران گفت: میان اعضای اوپک برای تثبیت سقف تولید اوپک توافق نظر وجود دارد.
از سوی دیگر کارشناسان بر این عقیده اند که بحران های کنونی جهان که موجب تنش هایی در زمینه عرضه نفت خام شده است و قیمت نفت را بالا نگه داشته است، اوپک را ترغیب می کند سقف تولید نفت کشورهای عضو خود را بدون تغییر رها کند.
نشست ۱۶۵ اوپک در حالی برگزار می شود که قیمت جهانی نفت در مقایسه با نشست پیشین این سازمان که در ماه دسامبر(آذر۹۲) ۲۰۱۳  برگزار شد ۱۰ درصد افزایش داشته است.
بر اساس اعلام برنامه دبیرخانه اوپک، نشست پشت درهای بسته اوپک تنها با حضور وزیران نفت کشورهای عضو ساعت ۱۴:۳۰ به وقت تهران برگزار می شود.
اعضای اوپک در صدو شصت و چهارمین نشست اعضای این سازمان در وین اتریش تصمیم گرفتند سقف تولید روزانه ۳۰ میلیون بشکه این سازمان را تثبیت کنند.
نشست پشت درهای بسته اوپک تنها با حضور وزیران نفت کشورهای عضو تا دقایقی دیگر برگزار خواهد شد.

نظر بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه های دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افتخارات