شعری مقدم : شنبه 31 اکتبر 2015

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: تحقیق و توسعه در صنعت به ویژه صنعت پتروشیمی بسیار مهم و حیاتی است و محققین در صنعت پتروشیمی برای ما بسیار مهم هستند.
عباس شعری مقدم در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری با بیان اینکه در یک تیم ورزشی مربی هرگاه احساس کند باید تغییری در بازی بدهد یا با تغییر شرایط بازی اقدام به تعویض بازیکنان می کند افزود: در چینش مدیران هم همین موضوع مطرح است و با تغییر شرایط و نیازها مدیران هم تغییر می کنند.
شعری مقدم با بیان مثال دیگری گفت: در مذاکرات حقوقی یا قرادادها یا حتی مذاکرات سیاسی هم همین گونه است به طوریکه برای یک مذاکره نرم از یک مذاکره کننده با توانایی های خاص خود و برای مذاکرات سخت از مذاکره کننده دیگری استفاده می شود.
شعری مقدم تغییر مدیران در عرصه صنعت را هم همین گونه دانست و افزود: با تغییر شرایط لازم است افرادی با توانایی های مختلف به کار گرفته شوند تا بتوانیم کار تیمی خوبی را پیش ببریم.
شعری مقدم با تقدیر از زحمات مهندس جوکار در دوران تصدی سمت سرپرستی شرکت پژوهش و فناوری گفت:
در بحث پژوهش آنچه که همیشه عامل نگرانی من بوده است غیرکاربردی بودن پژوهش ها است و خوشبختانه در دوران مهندس جوکار فعالیت های خوبی برای کاربردی کردن پژوهش ها انجام شد.
وی با بیان اینکه علم و ثروت لازم و ملزوم یکدیگرند و علمی که منجر به ثروت نشود به درد نمی خورد افزود: ثروت بدون علم هم یا به سرعت از بین می رود یا منجر به فساد می شود.
وی مهمترین نکته در شرکت های پژوهشی را توانایی کاربردی کردن پژوهش ها و استفاده از این پژوهش ها در بخش صنعت دانست و افزود: امیدواریم با حضور آقای قتبری این موضوع بیش از پیش و با قدرت بیشتری پیگیری شود.
در این نشست مهندس جوکار هم در به صورت اجمالی اشاره ای به فعالیت های انجام شده در طول سه سال گذشته کرد و گفت: صحبت های زیادی که درباره انحلال یا واگذاری این شرکت می شد مشکلات زیادی در مسیر کار ایجاد می کیرد.
مهندس قنبری هم در سخنان کوتاهی ضمن تشکر از زحمات مهندس جوکار در طول سه سال گذشته ابراز امیدواری کرد بتواند در دورانی که این مسئولین را بر عهده دارد فعالیت های عرصه فناوری این شرکت را ارتقا بخشد.

نظر بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه های دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افتخارات