میانگین تولید نفت شرکت فلات قاره ایران با اجرای طرحهای توسعه ای میدانهای جدید و افزایش ظرفیت میدانهای موجود، تا سه سال آینده ۲۰۰ هزار بشکه در روز افزایش می یابد.
به گزارش خبرنگار شانا، تولید از میدانهای نفتی دریایی شرکت فلات قاره ایران در سال جاری معادل میانگین حدود ۵۰۰ هزار بشکه در روز طرح ریزی شده است که با اجرای طرحهای توسعه ای میدانهای جدید، توسعه تکمیلی و افزایش ظرفیت میدانهای موجود تا سه سال آینده این میزان به روزانه ٧٠٠ هزار بشکه افزایش خواهد یافت.
بر پایه این گزارش، ۶ محصول از ۸ محصول نفت خام صادراتی متعلق به فلات قاره است.
اختصاص ۲ میلیارد  دلار اعتبار برای اجرای طرحهای فلات قاره
بر اساس اعلام معاونت بررسی و امکانسنجی اقتصادی و مالی طرح های برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران، در سال جاری بالغ بر ۲ میلیارد دلار اعتبار برای تامین هزینه های سرمایه گذاری در طرحها و پروژه های تولیدی و توسعه ای شرکت نفت فلات قاره ایران اختصاص یافته است که حدود نیمی از آن از محل منابع داخلی ناشی از ذخایر و اندوخته های سرمایه ای شرکت ملی نفت و بقیه آن از سایر منابع اعتباری به ویژه صندوق توسعه ملی، اوراق مشارکت ریالی و منابع و تسهیلات بانکی تامین خواهد شد.
بر این اساس، در جلسه بررسی اعتبارات سرمایه ای طرح ها و پروژه های توسعه ای و تولیدی شرکت نفت فلات قاره ایران که به تازگی برگزار شد، بر اولویت تامین و تخصیص اعتبار ارزی و ریالی پروژه های نگهداشت توان و استمرار تولید میدانهای نفتی و گازی و توسعه مخازن مشترک نفت و گاز به ویژه طرحهای توسعه ای میدانهای سلمان، هنگام و فروزان تاکید شد.
همچنین بر توسعه میدان رشادت و نیز طرح جمع آوری گازهای همراه میدانهای نفتی مناطق خارک و بهرگان به عنوان مصادیق برنامه غربالگری پروژه ها و اولویت بندی اعتبارهای این شرکت تاکید شد.
بر پایه این گزارش، مقرر شد برای مدیریت بهینه تخصیص منابع و بودجه ریزی عملیاتی با هدف تولید با بازده اقتصادی بالاتر از میدانهای نفتی مناطق دریایی خارک، بهرگان، لاوان، سیری، قشم و کیش به ویژه در بخش هزینه های حفاری و برنامه ریزی فعالیت دکلها، جلسه های کارشناسی در کارگروه های تخصصی انجام و نتایج آن منشاء بودجه ریزی و تخصیص اعتبار قرار گیرد.

نظر بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه های دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افتخارات