تدوین برنامه ششم توسعه (۱۳۹۹-۱۳۹۵) صنعت نفت از ابتدای امسال در این وزارتخانه آغاز شده است.
مدیرکل برنامه ریزی استراتژیک وزارت نفت در گفتگو با خبرنگار شانا با اشاره به اینکه تدوین برنامه ششم توسعه صنعت نفت و گاز از فروردین ماه آغاز شده، افزود: برنامه ششم براساس واقعیتها تدوین می شود و با برنامه های گذشته متفاوت است.
سعید قوام پور درباره مهمترین شاخصهای تدوین برنامه ششم توسعه صنعت نفت گفت: جلوگیری از خام فروشی، بهینه سازی مصرف انرژی و گاز رسانی به تمام روستاهای کشور، حضور فعال بخش خصوصی در صنعت نفت و توجه ویژه به توسعه میدانهای مشترک از مهمترین شاخصهایی است که در این برنامه مورد توجه قرار می گیرد.
به گزارش شانا، معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور  طی چند روز گذشته تدوین برنامه ششم توسعه را به عنوان یک رخداد بزرگ اقتصادی در سال جاری اعلام کرده و گفته بود: با پایان برنامه پنجم توسعه در سال آینده، نیمی از مسیر ۲۰ ساله سند چشم انداز را پشت سر گذاشته‌ایم، در حالی که نیمی از اهداف را به دست نیاورده‌ایم.
محمد باقر نوبخت با اشاره به انتظار و توقع جامعه از برنامه ششم برای جهش و پیشرفت جامعه، گفت: علاوه بر ارزیابی منابع دولت و تناسب اهداف، منابع عمومی و سرمایه‌های غیردولتی موجود برای تحقق برنامه ششم باید بررسی شود.
معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهوری با اعلام خبر آغاز به کار ستاد برنامه ششم توسعه افزود: علاوه بر فعالیت‌های ستاد تدوین برنامه ششم آسیب‌شناسی گذشته با رویکرد تحقق برنامه ششم توسعه در حال انجام است.
وی تصریح کرد: برنامه ششم باید به عنوان بستری برای همه آرمان‌هایی باشد که تا کنون به آنها دست نیافته‌ایم.

نظر بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه های دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افتخارات