لاریجانی در عسلویه: شنبه 21 ژوئن 2014

نفت نیوز: رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست با مدیران صنعت نفت با اشاره به تلاش های صورت گرفته در پارس جنوبی گفت:خیز برداشته شده در پارس جنوبی می تواند تحریم ها و فشارهای اقتصادی را بی اثر کند
به گزارش نفت نیوز به نقل از پایگاه منطقه ویژه پارس؛ دکتر لاریجانی  در نشست  با مدیران صنعت نفت که روز پنج شنبه( ۲۹ خردادماه) و با حضور استاندار بوشهر و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی  در عسلویه برگزار گردید با اشاره به اهداف سفر خود به پایتخت انرژی کشور گغت: برای من افتخاری بود که از نزدیک زحمات شما راببینیم و قصد ما هم این بود که از نزدیک با فعالیت‌هایی که دراین محل انجام می‌شود آشنا شویم.
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برداشتی که از بازدید خود داشتم، حکایت‌گرپیشرفت ارزشمند در حوزه‌ فنی کشور بوده که انسان با دیدن آن احساس غرور می‌کرد که فرزندان کشور این حجم کار فنی را انجام می‌دهند.
وی به تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی به جمهوری اسلامی  نیز اشاره کرد و گفت:‌ بخشی از نگرانی‌هایی که در گزارش‌ها ارائه شده در این نشست وجود داشت مربوط به تصمیماتی است که بیش از این گرفته شده بود، در واقع پخش کردن همه سرمایه‌ها و زمان بندی نامناسب باعث شد که کارها به نتیجه نرسد.
رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:  ما کشور نفتی و گازی هستیم و مسئولیت‌مان این است که در محورهای توسعه به این ۲ بخش توجه داشته باشیم.نمی‌گویم تمام تصمیماتی که قبلا گرفته شده غلط بوده است اما باید اولویت‌بندی کارها در همه جا لحاظ می‌شد.
وی تصریح کرد: امسال شرایط ویژه‌ای در نظر گرفته شده و فکر می‌کنم باید راهکار روشن تری پیدا کرد؛ زیرا فازهای این منطقه در شرایطی است که باید با سازوکاری مناسب به نتیجه برسد و نباید معطل شود. و این همان نکته‌ای است که با توجه به خصوصیات کشورمان باید جزو اولویت‌های ما باشد البته مورد توجه مجلس هم خواهد بود.
رئیس مجلس شورای اسلامی  با اشاره به فعالیت‌های شرکت‌هایی که از سالیان قبل در حوزه‌ نفت مشغول به کار هستند، گفت: این شرکت‌ها سرمایه‌ ملی هستند و نباید دست کم گرفته شوند، البته راه‌های اولیه دیگری نیز وجود خواهد داشت. به هر حال ما یک جایی ضرر کردیم اما از طرف دیگر دستاوردها و سرمایه‌ ملی دیگری را در اختیار داریم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به وزیر نفت توصیه کرد که به این سرمایه‌های ملی توجه داشته و آن‌ها را حفظ و تلاش کنند شرکت‌هایی که در این زمینه اطلاعاتی دارند و کارآفرین هستند مورد حمایت قرار گیرند و فعال شوند.
وی خاطرنشان کرد: واقعا کار در این بخش یک  کار جهادی تلقی می‌شود و ما شرایط ملی‌مان در وضعیتی است که اگر با این روحیه کار کنیم بزرگترین حمایت را از منافع ملی کشور کرده‌ایم.
وی خطاب به مدیران صنعت نفت گفت: این خیزی که شما در پارس جنوبی دنبال می‌کنید در شرایط و وضع کشور به لحاظ اقتصادی مهم است. در مذاکرات این تصور برای طرف‌های مذاکره کننده حاصل شده که با فشارها می‌توانند کار خود را جلو ببرند، این تصور و تلقی غلطی است، باید آن‌ها را ازاین توهم درآوریم و بتوانیم هر روز کار را زودتر به نتیجه برسانیم که مستقیما به امنیت ملی کشور کمک کرده‌ایم.
لاریجانی ادامه داد: انسان در هر کاری ذهنیتی دارد؛ کار مثل میدان جنگ است و برای صیانت از حیثیت ایران کار شما بسیار ارزشمند است.
وی گفت: وزیر نفت جزء وزرای خوشفکر و با برنامه‌ است و فکر توسعه‌گرایی دارد. مطمئنم با نیروهایی که وزیر در اختیار دارد می‌تواند کارها را به خوبی دنبال کند و البته آقای زنگنه جزو معدود وزرایی هستند که در گزارشی که به مجلس ارائه کرد برای اقتصاد مقاومتی برنامه داشت و مسائل کمی را در قالب کیفی برنامه ریزی کرده بود و این احساس حاصل می‌شود که ایشان مصمم هستند و از مدیریت‌های داخلی درنفت و گاز حمایت می‌کنند.
وی در مورد تامین منابع مالی این بخش‌ها اظهار کرد: باید با عنایتی که صورت می‌گیرد در زمان کوتاه‌تر محقق شود تا پروژه‌ها سامان یابد.
رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امسال تدبیری را در مجلس در نظر گرفتیم و تلاش شد دست بازتری برای وزارت نفت فراهم شود. البته ممکن است تمام این ظرفیت در این پروژه‌ها قابل تحقق نباشد اما می‌توان از روش‌های دیگری استفاده کرد.
دکتر لاریجانی با اشاره به برخی خدمات ارائه شده صنعت نفت به محیط پیرامونی خود گفت: توجه به محیط پیرامونی و رفع نیازهای آن نیز باید مثل گذشته در اولویت کاری وزارت نفت قرار گیرد.

نظر بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه های دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افتخارات