وزیر نفت: شنبه 06 سپتامبر 2014

وزیر نفت با اشاره به این که نوک حمله تحریمها به سمت صنعت نفت است، گفت: کشورهای غربی و آمریکا خواسته اند با تحریم صنعت نفت کشور را دچار مشکل کنند اما همچنان به سمت هدفهایمان پیش می رویم.
بیژن زنگنه (پنجشنبه ١٣ شهریور) در ششمین جشنواره روابط عمومیهای صنعت نفت تصریح کرد: صنعت نفت تا حدودی توانسته است از شرایط تحریم فاصله بگیرد و روز به روز در جهت اهداف این صنعت کارهایش را پیش ببرد.
وزیر نفت با یادآوری این که به نخستین وعده به نمایندگان مجلس در مورد سپردن اداره نفت به نفتیها عمل کرده ام افزود: هم اکنون تنش و بی ثباتی از صنعت نفت رخت بربسته و مدیران و کارکنان نفت در محیط با تدبیر و امیدوارانه به جلو حرکت می کنند.
وی اقتصاد مقاومتی را راهبرد اساسی برای کشور و مجموعه صنعت نفت دانست و گفت: وزارت نفت پیگیر راهبردهای اقتصاد مقاومتی و رسیدن به اهداف آن است.
زنگنه افزود: خروج غیر تورمی از رکود نیز در راستای اقتصاد مقاومتی است که در این زمینه نفت نقش پیشران و محرک دارد.
اتمام گازرسانی به شهرها و روستاهای کشور تا سه سال آینده
وی ادامه داد: وزارت نفت علاوه بر طرحهای مهمی از جمله توسعه پارس جنوبی، توسعه گازرسانی به شهرها و روستاها را تا سه سال آینده در دستور کار قرار داده است.
ویز نفت افزود: با گازرسانی به شهرها و روستاها، اشتغالزایی ایجاد می شود و در خروج از رکود به دولت کمک می کند.
وی با بیان این که با گازرسانی به این شهرها و روستاها ٩ هزار میلیارد تومان کار در کشور ایجاد می شود، تاکید کرد: اعتبارهایی که در این حوزه هزینه می شود با صرفه جویی در مصرف فرآروده قابل برگشت است.
به گفته وزیر نفت، سیاستهای اقتصاد مقاومتی و بسته خروج از رکود از مهمترین برنامه دولت یازدهم است و با تحقق آنها بیکاری که از مهمترین مطالبات مردم است کاهش می یابد.
وزیر نفت با بیان این که باید تلاش کنیم که روحیه آسیب دیده کارکنان صنعت نفت را بازسازی کنیم، گفت: باید فضای تدبیر را در صنعت نفت حاکم کنیم و از شان و منزلت کارکنان صنعت نفت دفاع کنیم.
٣٠ متقاضی در طرح سیراف صاحب صلاحیت شدند
وزیر نفت در این همایش درباره طرح فراگیر پالایشی سیراف گفت: برندگان این پروژه که فراخوان عمومی آن از سه ماه پیش آغاز شد، این ماه مشخص می شود.
زنگنه با بیان این که از بین حدود ٦٠ شرکت کننده ٣٠ متقاضی صاحب صلاحیت شناخته شده اند، افزود: این تعداد در حال بررسی نهایی هستند و تا پایان این ماه هشت متقاضی بعنوان سرمایه گذار این طرح معرفی خواهند شد.
از رانت متنفرم
بیژن زنگنه با بیان این که از رانت و رانت دهی به شدت متنفرم، اعلام کرد: درست نیست افراد به چیزی که حقشان نیست از طریق نفت دست پیدا کنند.
او در همین رابطه به فراخوان طرح فراگیر سیراف اشاره کرد و گفت: همه باید بتوانند در طرحها شرکت کنند و بر اساس صلاحیت انتخاب شوند.
او همچنین بر رعایت انضباط و نظم تاکید کرد و گفت: انضباط مالی و اداری در سازمانها بسیار اهمیت دارد.
زنگنه با بیان این که به بهانه وجود شرایط سخت نمی توان مقررات را نادیده گرفت و آن را دور زد، گفت: دور زدن مقررات زمینه را برای فساد مهیا و راه را برای مفسدان باز می کند.
او ادامه داد: برداشتن مقررات همانند برداشتن ستونهای یک بناست که باعث می شود تمام ساختمان بر سر ساکنان آن آوار شود.
شفاف سازی و اطلاع رسانی صحیح از مهمترین وظایف روابط عمومیها
وی در بخش دیگری از سخنانش به وظایط روابط عمومیهای یک سازمان اشاره و تاکید کرد: اطلاع رسانی دقیق، بدون اغراق و بزرگ نمایی از مهمترین وظایف یک روابط عمومی موفق است.
زنگنه گفت: آن چنان راست بگویید که بتوانید از گفته های خود دفاع کنید زیرا شفاف سازی نیز به همین میزان اهمیت دارد.
وزیر نفت افزود: دستگاهی که پنهانکاری داشته باشد احتمال فساد در آن زیاد است.

نظر بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه های دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افتخارات