مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت با بیان اینکه ایران تاکتیک‌ها و روش‌های جدیدی به منظور افزایش صادرات میعانات گازی را در دستور کار قرار داده است، دلایل کاهش صادرات میعانات گازی ایران را تشریح کرد و گفت: صادرات نفت کوره ایران متوقف نشده است.
به گزارش شانا، سید محسن قمصری در گفتگو با مهر با بیان اینکه آمریکا نام چند شرکت را با ادعای همکاری با ایران در حوزه صادرات میعانات گازی در لیست تحریم قرار داده است، گفت: این تحریم، موضوع جدیدی نبوده و در طول چند سال گذشته برای صادرات نفت خام و میعانات گازی با آن روبرو بودیم.
مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه برای افزایش حجم صادرات میعانات گازی روش های جدیدی را در دستور کار قرار خواهیم داد، اظهار داشت: در حال حاضر صادرات نفت و میعانات گازی ایران در شرایط تحریم به مشتریان خارجی تحویل داده می شود.
این مقام مسئول بابیان اینکه تقاضا کماکان برای خرید میعانات گازی ایران در بازارهای آسیایی و جهانی بالا است، اظهار داشت: با شرایط جدید هم صادرات میعانات گازی و نفت خام ایران ادامه می یابد و متوقف نخواهد شد.
قمصری در پاسخ به سوال مهر که آیا آمریکا قصد دارد بشکه‌های نفت سبک صادراتی خود را با تحریم ایران در بازار آسیایی جایگزین کند؟ توضیح داد: آمریکا به آن اندازه صادرات ندارد که بخواهد با این اقدامات نفت و یا میعانات گازی خود را جایگزین ایران بکند.
مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه هم اکنون حجم صادرات نفت خام ایران در محدوده یک میلیون بشکه در روز است، تبیین کرد: با اضافه شدن میعانات گازی قطعا حجم صادرات ایران هم افزایش می‌یابد.
وی در خصوص انتشار برخی از گزارش‌ها مبنی بر کاهش حجم صادرات میعانات گازی ایران هم توضیح داد: این کاهش صادرات ارتباطی به تحریم‌های جدید آمریکا ندارد و به دلیل کاهش تقاضای فصلی حجم صادرات میعانات گازی کاهش یافته است.
این مقام مسئول همچنین با رد توقف صادرات نفت کوره ایران، تاکید کرد: در شرایط فعلی حجم صادرات نفت، میعانات گازی و فرآورده‌های نفتی کشور در شرایط عادی و طبیعی قرار دارد.
وی همچنین با اشاره به متوقف بودن روند سوآپ نفت خام ایران از کشورهای حاشیه دریای خزر، خاطرنشان کرد: با دستورات وزیر نفت اقداماتی برای از سرگیری سوآپ نفت خام در دستور کار قرار دارد.
به گزارش مهر، آمریکایی ها در کنار آغاز صادرات نفت بسیار سبک به بازارهای آسیایی، اقدامات چراغ خاموشی هم برای دست کاری قیمت نفت در بازار جهانی را در دستور کار قرار داده اند.
بیژن زنگنه هفته گذشته در یک گردهمایی و در جمع برخی از مدیران نفتی با بیان اینکه این روزها نوک پیکان تحریم صنعت نفت ایران را نشانه گرفته است، گفته است: کشورهای غربی و آمریکا خواسته اند با تحریم صنعت نفت کشور را دچار مشکل کنند اما همچنان به سمت هدفهایمان پیش می رویم.
این عضو کابینه دولت با اعلام اینکه ایران تحریم‌های نفتی را به رسمیت نمی شناسد، تصریح کرده است: وزارت نفت به تکلیف خود درباره دور زدن تحریم ها عمل خواهد کرد.
وزیر نفت همچنین با ظالمانه و غیرقانونی عنوان کردن تحریم های جدید نفتی علیه ایران، اظهار داشت: ایران به تکلیف خود برای دور زدن تحریم‌های نفتی عمل می‌کند.

نظر بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه های دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افتخارات