سازمان خصوصی سازی به زودی پس از تصویب نهائی هئیت واگذاری، سهام پتروشیمی دماوند را عرضه خواهد کرد.
رئیس سازمان خصوصی سازی در گفتگو با خبرنگار نیپنا اظهار کرد: به زودی هیئت واگذاری، آخرین وضعیت واگذاری سهام پتروشیمی دماوند را مورد بررسی نهائی قرار خواهد داد.
میرعلی اشرف پوری حسینی افزود: سهام این شرکت طبق برنامه ریزی های انجام شده در مهر ماه واگذار خواهد شد.
وی  با بیان این که شرکت ملی صنایع پتروشیمی ٢٥,٥ درصد ارزش کل واگذاری ها را در قالب اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی به خود اختصاص داده است، گفت: رتبه بعدی در اختیار شرکتهای ایمیدرو با ٢١.٢ درصد و توانیر با ١٤ درصد است.
رئیس سازمان خصوصی سازی در مورد واگذاری ٢٠ درصد باقی مانده سهام هلدینگ خلیج فارس اظهارکرد: این شرکت در حال حاضر در فهرست واگذاریها قرار ندارد و واگذاری آن تنها با مصوبه هیئت وزیران امکان پذیر خواهد بود.
وی تصریح کرد: واگذاری شرکت هلدینگ خلیج فارس در دستور کار قرار ندارد.
پوری حسینی با بیان این که مسئولان شرکت ملی صنایع پتروشیمی از جمله عباس شعری مقدم از منتقدان واگذاری های انجام شده است گفت: عمده انتقاد ایشان مربوط به واگذاری های انجام شده پیش از دولت یازدهم است.
وی افزود: متاسفانه برخی از واگذاری های انجام شده چالش افرین بوده است.
به گزارش نیپنا رئیس مجلس شورای اسلامی نیز چندی پیش با انتقاد از روند خصوصی‌سازیهای انجام شده درگذشته تصریح کرد: متاسفانه اصل ٤٤ قانون اساسی در کشور بد اجرا شد و اکنون شاهد شرکتهای زیادی هستیم که نیمه خصوصی هستند.
وی ادامه داده بود: اگر دولت می‌خواهد رشد کند، باید تکلیف این شرکتهای نیمه دولتی  مشخص شود.
لاریجانی گفته بود: چه دلیلی داشت که پتروشیمی‌ها را از وزارت نفت منفک کرده و به سازمان تامین اجتماعی دادند، در حالی که این مجموعه صلاحیت لازم را نداشت و یا این که شرکتهای تابعه وزارت نیرو را به یکی از وزارتخانه‌ها واگذار کردند.
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرده بود: واگذاریهای انجام شده با روح قانون اصل ٤٤ سازگار نیست.
وی ادامه داده بود: این واگذاریها را نمی‌توان خصوصی سازی دانست، چون رقابتی در آن دیده نمی‌شود، بنابراین دولت باید تدبیری بیاندیشد تا بخش خصوصی در کشور فعال شود.

نظر بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه های دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افتخارات