همواره همه ما معتقدیم که یکی از راههای مفید و موثر مشتری مداری ایجاد سیستم مدیریتی، مدیریت شکایات مشتریان می باشد. بیشتر مشتریان زحمت شکایت کردن را به خود نمی دهند و گاه حتی برخورد نامناسب و تهدید کارمند این اجازه را نمی دهد که اعتراض کنند و به همان شکل به راه خودادامه میدهند. پس باید برای یافتن علت نارضایتی و نیز برطرف کردن مشکلات شناسایی شده،اقداماتی صورت گیرد. نارضایتی مشتریان باعث میشود که آنها به رقبا روی آورند. و درک علت نارضایتی آنان و پاسخگویی به نارضایتی ها به طور قابل توجهی سهم بازار و سود آوری شرکت را افزایش میدهد.
با توجه به روندجهانی شدن،اگر سازمانی تمایل به موفقیت داشته باشد و بخواهد سهم عمده ای از بازارها و سود سرشاری را نصیب خود نماید، حتما مشتری مداری را سرلوحه همه امور خود قرار خواهد داد و به همین عنوان از مشتریان نمونه خود به خوبی یاد میکند و از آنها تقدیر و تشکر بعمل می آورد.
برهمین اساس سیستم مدیریتی شکایت مشتریان شرکت پایانه ها و مخازن در حرکتی نوین که از سال ۹۱ آغاز نموده است بر اساس شاخصه هایی از جمله:
۱-مقدار تناژعملیاتی
۲-پرداخت به موقع بدهی
۳-همکاری در رفع مشکلات عملیاتی بندر
۴- وفاداری
۵-پاسخگویی سریع و مناسب
اقدام به معرفی مشتریان نمونه خود نموده و در مراسمی ازآنان با حضور مسئولین ذیربط قدردانی میگردد.
این حرکت که اساس آن حفظ رابطه حسنه با مشتریان می باشد در سال ۹۱ با معرفی شرکت پتروشیمی بوعلی سینا (منطقه ماهشهر) و پتروشیمی نوری در منطقه پارس بعنوان مشتری نمونه سال ۹۱ شروع گردید و در سال ۹۲ نظر به بررسی کمیته شکایت مشتریان از نظر سنجی بعمل آمده  در منطقه پارس ، شرکت پتروشیمی برزویه ( نوری) با کسب بالاترین امتیاز برای دومین  سال متوالی بعنوان مشتری نمونه سال ۹۲ شرکت پایانه ها و مخازن پتروشیمی در منطقه پارس معرفی گردید و طی مراسمی در سالن اجتماعات پتروشیمی برزویه ( نوری )وباحضورمدیر عامل و مدیر محترم بندر پارس و هیئت همراه از زحمات پرسنل و مدیریت محترم پتروشیمی برزویه (نوری) قدردانی گردید.

نظر بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه های دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افتخارات