حضرت آیت الله خامنه ای در دیدار اعضای ستاد بزرگداشت روز ملی مهندسی تأکید کردند: کاری کنید که محصولات و تولیدات جوانهای با استعداد، مؤمن، توانا و بعضاً نابغه کشور مقهور واردات نشود.
به گزارش شانا، بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای ستاد بزرگداشت روز ملی مهندسی که در  ششم بهمن ماه ٩٣ برگزار شده بود، صبح امروز در همایشی که به همین منظور در سالن اجتماعات برج میلاد برپا شد، انتشار یافت.
حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار، با اشاره به دامنه گسترده کار مهندسی و نقش مؤثر مجموعه های جوان مهندسی در مقاطع مختلف از جمله در مبارزات انقلابی و دوران دفاع مقدس، گفتند: مهندسین ما در دفاع مقدس سربازان ازجان گذشته ای بودند که تمام نیرو، هنر و نبوغ خود را به کار گرفتند و هر روز یک پدیده نو از این جوان های با استعداد بروز می یافت.
ایشان، تلاشها و دستاوردهای علمی مهندسین پس از دفاع مقدس و حضور در مسئولیتهای اساسی را نیز مهم برشمردند و تأکید کردند: باید تلاش کنید در بخشهای مختلف کشور مسئله «ما می توانیم» را در عمل به مردم نشان دهید و با شناخت خلأها و نیازهای کشور، به سمت انجام کارهای نکرده و زمین مانده بروید.
رهبرمعظم انقلاب در ادامه با اشاره به ضربه واردات بی رویه و قاچاق به کشور، گفتند: امروز فشار واردات، کشور را دارد از پا درمی آورد و در خصوص میزان واردات قاچاق به کشور نیز ارقام بسیار عجیبی مطرح است، اما این هم یک توجیه منطقی نیست که به بهانه جلوگیری از قاچاق و دریافت سود گمرکی، راه واردات انبوه به کشور به صورت رسمی باز شود.
ایشان، خطاب به مجموعه مهندسان کشور، تأکید کردند: کاری کنید که محصولات و تولیدات جوانهای بااستعداد، مؤمن، توانا و بعضاً نابغه کشور مقهور واردات نشود.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به اظهارات دبیر همایش درباره اقتصاد مقاومتی، و تکرار فراوان این عنوان در سخنان مسئولان و فعالان بخشهای مختلف کشور، افزودند: البته با تکرار زبانی هیچ اتفاقی نمی افتد، بلکه باید این مسئله در مجلس و دولت به طور جدی بررسی شود که برای اقتصاد مقاومتی به مفهوم حقیقی، چه کارهایی انجام گرفته و چه کارهایی باید انجام بگیرد.

نظر بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه های دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افتخارات