مدیر پروژه های فاز ۲ پتروشیمی جم در گفت و گو با خبرنگار شانا اظهار کرد: پتروشیمی جم به عنوان یکی از قطب های الفین منطقه، نقش استراتژیک و خاصی میان شرکت های پتروشیمی در عسلویه دارد.

مهندس حسین محمدزاده با بیان این که در این فاز برای نخستین بار واحد استایرن بوتادین، استایرن و ام تی بی ای تولید خواهد شد، گفت: واحد اکریلونیتری و بوتادین استایرن نیز، از دیگر طرح های فاز ۲ پتروشیمی جم خواهد بود.

وی ادامه داد: دانش فنی راه اندازی این طرح ها خریداری شده است و از سوی متخصصان ایرانی اجرا خواهد شد.

محمدزاده تصریح کرد: نخستین پارک استایرن ایران در منطقه عسلویه می تواند صنعت پتروشیمی ایران را توسعه و با تولید متنوع ترین فرآورده های پتروشیمی سبد پتروشیمی کشور را گسترش دهد.

وی ادامه داد: طرح تولید آلفاالفین خطی – بوتااستایرن و بوتادین، از دیگر طرح های توسعه ای پتروشیمی جم به شمار می رود.

به گزارش شانا، مدیر برنامه‌ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی نیز پیش از این درباره برنامه ساخت و راه‌اندازی پارک استایرن تا پایان برنامه پنجم توسعه در عسلویه گفته بود: در این طرح که زمین آن از سال‌های قبل در منطقه عسلویه پیش‌بینی شده بود، واحدهای پلی‌استایرن پتروشیمی پارس، ABS و  SBSپتروشیمی جم، صدف عسلویه و یک طرح ۱۲۰ هزار تنی پلی‌استایرن انبساطی در نظر گرفته شده است.

به گفته او ظرفیت نهایی تولید در این پارک ۴۸۰ هزار تن است و  در پارک استایرن پتروشیمی جم با واحدهای ABS به ظرفیت ۲۰۰ هزار تن و SBS و SB با ظرفیت ۶۰ هزار تن در سال و صدف عسلویه نیز با یک واحد ESBR به ظرفیت ۱۰۰ هزار تن و یک واحد EPS به ظرفیت ۱۲۰ هزار تن در سال مشارکت می‌کنند.

نظر بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه های دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افتخارات