به گزارش شانا در حال حاضر ۲۸۴ واحد از صنایع پایین دستی پتروشیمی در شهرک‌های صنعتی خوزستان مستقرهستند که ۱۴۵ واحد به بهره‌برداری رسیده و ۱۳۹ واحد دیگر نیز  در حال ساخت و ساز هستند.

رضا طاهری مدیر عامل شهرک‌های صنعتی استان خوزستان  یکی از دغدغه‌های اصلی واحدهای صنعتی و صنایع پایین دستی پتروشیمی را تامین مواد اولیه مورد نیاز عنوان و اظهار امیدواری کرد: با همکاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی و شرکت‌های تابعه آن در استان، بخش زیادی از مشکلات این واحدها رفع و رونق بیشتری در صنایع پایین دستی پتروشیمی و تکمیل زنجیره‌های این صنعت بوجود آید.

وی درباره مزیت‌های سرمایه‌گذاری در خوزستان  گفت : مجموعه مدیریت خوزستان به طور همه جانبه آمادگی خود را برای تسهیل امور سرمایه گذاری و کمک به رونق تولید در استان اعلام کرده و ایجاد شهرک‌های تخصصی صنعت پتروشیمی و تکمیل زنجیره‌های صنایع پایین دستی این صنعت به منظور ایجاد ارزش افزوده و ایجاد اشتغال مولد را گام مهمی در همین راستا می‌دانند.

طاهری همچنین صنعت کیف و کفش حاضر را به عنوان یکی از اصلی‌ترین صنایع پایین دست پتروشیمی عنوان کرد و افزود: زمینه های مناسب در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان برای پذیرش سرمایه‌گذاران و استقرار واحدهای تولید کیف و کفش وجود دارد و ایجاد شبکه‌های تولیدی و خوشه ی صنعتی کفش در اولویت قرار خواهد گرفت.

رئیس دفتر توسعه صنایع تکمیلی شرکت ملی صنایع پتروشیمی نیز در این نشست با بیان اینکه ۸۲ درصد صادرات غیر نفتی خوزستان از طریق سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی انجام می‌شود، گفت: تهیه و تدوین یک بسته سرمایه‌گذاری برای کشور در دست بررسی است و استان خوزستان و بوشهر با توجه به توانمندی‌های منطقه‌ای و فراهم بودن زیرساخت‌های مورد نیاز در اولویت قرار دارند.

محمد زیار بر اشتغال نیروهای بومی استان تاکید کرد و افزود: پس از بررسی و اجرای طرح آمایش سرزمین، سرمایه گذاری‌ها به مرحله اجرا درخواهد آمد.

بر اساس این گزارش مقرر شد برای ایجاد چهار شهرک تخصصی صنایع پایین دستی پتروشیمی و سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی چند تفاهم نامه همکاری امضا شود که پس از انعقاد ،عملیاتی خواهدشد.

نظر بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه های دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افتخارات