رئیس سازمان بورس خبرداد: یکشنبه 10 ژوئن 2012

رئیس سازمان بورس  با بیان این که شرکت‌های بورسی شرایط بسیار خوبی دارند اظهار کرد: شرکت هائی مانند سنگ‌آهنی‌ها، فولادسازان و پتروشیمی‌ها که بر مبنای ارز آزاد محصولات خود را به فروش می‌رسانند در وضعیت مناسبی قرارداشته و سازمان بورس ازآنها حمایت می کند.

علی صالح آبادی افزود: تاثیرپذیری بازار سهام از رخدادهای غیراقتصادی افزایش یافته است، حال آنکه شرکت‌های بورسی امسال همواره سودهای خود را با افزایش پیش‌بینی کرده‌اند و از وضع بنیادی بسیار مناسبی برخوردارند.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از آغاز حمایت جدی از بازار سهام خبر داد و با اشاره به زمینه مناسب شرکت‌ها از نظر سودآوری و شرایط بنیادی، توصیه کرد سرمایه‌گذاران در تصمیم‌گیری‌های خـود، از رفتارهای هیجانـی پرهیز کنند.

صالح‌آبادی با تاکید بر این که بیشتر شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه از شرایط مناسبی برخوردارند، گفت: تاثیرپذیری بازار سهام از رخدادهای غیراقتصادی افزایش یافته است، حال آنکه شرکت‌های بورسی امسال همواره سودهای خود را با افزایش پیش‌بینی کرده‌اند و از وضع بنیادی بسیار مناسبی برخوردارند.

وی افزود: این شرایط سبب شده است در مذاکره با بازیگران حقوقی تاکید کنیم که از امروز به صورت جدی از سهام زیرمجموعه خود حمایت کنند و به بازارسازی سهام در بورس تهران بپردازند، بر این اساس پیش‌بینی می‌شود که وضعیت بازار سهام در هفته جاری بهبود یابد.

سخنگوی سازمان بورس در باره اینکه چرا به رغم رشد قیمت دلار ،سهام صادرکنندگان در بورس منفی است، گفت: برخی معامله‌گران بورس با توجه به جو روانی موجود به پتانسیل بزرگان بازار توجه نمی‌کنند، تا جایی که با وجود  رشد قیمت دلار، سهام صادرکنندگان رشدی نداشته است، حال آنکه براساس نظر سازمان حسابرسی، این شرکت‌ها براساس دلار آزاد و توافقی می‌توانند فروش صادراتی خود را در بودجه به عنوان درآمد لحاظ کنند، بر این اساس می‌توان گفت که شرکت‌های بورسی شرایط بسیار خوبی دارند، مانند سنگ‌آهنی‌ها، فولادسازان و پتروشیمی‌ها که بر مبنای ارز آزاد محصولات خود را به فروش می‌رسانند.

وی در ادامه از دور جدید شفاف‌سازی شرکت‌ها در بورس تهران خبر داد و گفت: اداره ناشران سازمان بورس از امروز شفاف‌سازی جامعی را از بزرگان بازار دریافت می‌کند تا براساس این شفاف‌سازی‌ها، تصویر بنیادی و حال و روز کنونی شرکت‌ها به همراه توان این بنگاه‌های اقتصادی روشن‌تر و شفاف‌تر شود.

صالح آبادی تصریح کرد : درحال حاضر متغیر نقدشوندگی بازار در شرایط خوبی است و سازمان بورس تلاش می‌کند با مذاکره با حقوقی‌ها و انجام عملیات بازارگردانی، قدرت نقدشوندگی سهام در بازار افزایش یابد.

بالاترین مقام نظارتی بورس به سرمایه‌گذاران بازار سهام توصیه کرد در شرایط کنونی از هرگونه رفتار هیجانی بپرهیزند و در تصمیم های خود به زمینه های بنیادی بازار سهام نیز توجه کنند.

وی گفت: قیمت سهام در بورس تهران در خیلی از نمادها به ویژه بزرگان بازار در کف قرار دارد و به نظر می‌رسد سهام برخی از شرکت‌ها، امکان افت بیشتر از سطوح کنونی نداشته باشد، بر این اساس بهتر است سرمایه‌گذاران با اطمینان و آرامش منتظر تحولات آتی باشند و سهام خود را با زیان نفروشنـد.

نظر بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه های دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افتخارات