مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی در گفت و گو با خبرنگار شانا اظهار کرد: افزایش قیمت خوراک (گاز)  شرکت های پتروشیمی در حال بررسی نهایی است و تاکنون مصوبه ای از سوی دولت در این مورد صادر نشده است.

علی‌محمد بساق‌زاده ادامه داد: تاکنون هیچ مصوبه‌ای برای افزایش نرخ خوراک(گاز) ابلاغ نشده و هرگونه افزایش قیمت خوراک پس از تایید دولت ابلاغ خواهد شد.

وی با اشاره به این‌که با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت، در حال برطرف کردن برخی موانع و روان‌سازی صادرات محصولات پتروشیمی هستیم، بر تامین نیاز داخل به عنوان اولویت مجتمع‌های پتروشیمی تاکید و تصریح کرد: با توجه به این‌که در انتهای سال جاری و  شروع سال نو و تعطیلات، مصرف داخل کاهش پیدا می‌کند، در تلاشیم با هماهنگی و همکاری کمیته تنظیم بازار، مجوز افزایش صادرات برای این مدت زمان را به منظور جلوگیری از افزایش محصولات در انبارها، دریافت کنیم.

بساق‌زاده ادامه داد: از زمان راه‌اندازی خط لوله اتیلن غرب، این خط لوله بدون وقفه در حال فعالیت است و در حال حاضر ٨٠ تا ٩٠ درصد تولید پتروشیمی کاویان به این خط تزریق می‌شود که از سوی پتروشیمی اروند و پلیمر کرمانشاه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: در صورت افزایش مصرف، می‌توان میزان تزریق به خط را نیز افزایش داد.

به گزارش شانا، معاون برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزیر نفت نیز چندی پیش در مورد نرخ خوراک پتروشیمی ها گفته بود: تاکنون هیچ گونه مصوبه ای از سوی دولت مبنی بر افزایش قیمت خوراک گاز شرکت های پتروشیمی ابلاغ نشده است.

محسن خجسته مهر اظهار کرده بود: مصوبه افزایش قیمت گاز واحدهای پتروشیمی از سوی ستاد هدفمندی یارانه ها و هئیت دولت ابلاغ می شود و تاکنون هیچ گونه مصوبه ای در این زمینه به وزارت نفت ابلاغ نشده است.

معاون برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزیر نفت افزوده بود: افزایش نرخ خوراک واحدهای پتروشیمی باید با مجوز رسمی وزارت نفت انجام شود و هرزمان که مصوبه ای از سوی دولت به این وزارتخانه اعلام شود نرخ خوراک واحدهای پتروشیمی تغییر خواهد یافت.

نظر بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه های دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افتخارات