به گزارش خبرنگار شانا، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی شب گذشته (سه شنبه ٨ اسفند) در آیین نکو داشت تجربه و خدمت که به پاس تجلیل از خدمات بازنشستگان صنعت پتروشیمی برگزارشد، اظهار کرد: این صنعت ارزش آفرین رشد و توسعه خود را مدیون تلاش های پیکسوتان و بازنشستگان است.

مهندس عبدالحسین بیات افزود: ایران با تشکیل ٣ هاب جدید پتروشیمی در چابهار، عسلویه و لاوان به زودی قدرت اول صنعت پتروشیمی منطقه می شود و در این مسیر استفاده از تجربه و دانش پیشکسوتان نقشی راهبردی خواهد داشت.

وی ادامه داد:  همزمان با برنامه های توسعه ای صنعت نفت برنامه ششم توسعه صنعت پتروشیمی نهائی شده و افق برنامه هفتم نیز ترسیم شده است.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی بابیان این که  باید زمینه انتقال تجربیات بازنشستگان به نسل جوان میسر شود گفت: پیشکسوتان صنعت پتروشیمی دارای تجربه گرانبهایی هستند و می توان از تخصص های این بزرگواران به بهترین شکل بهره مند شد.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی گفت: عسلویه و ماهشهر دو قطب بزرگ پتروشیمی ایران به شمار می روند و با برنامه ریزی های انجام شده بسیاری از استان ها اکنون دارای مجتمع های پتروشیمی با تنوع در تولید انواع محصولات هستند.

بیات افزود: امروز محصولات پتروشیمی در زندگی انسان نقشی پررنگ دارند و گسترش و تنوع تولید این محصولات افزون بر ایجاد ارزش افزوده می تواند سبب رشد و توسعه اقتصادی شود.

وی اظهار کرد: حضور بخش خصوصی توانمند و کارا  اهداف کلان صنع پتروشیمی را محقق می سازد و در این مسیر تلفیق تجربه و جوانی نقش آفرین خواهد بود.

نظر بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه های دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افتخارات