مراسم بزرگداشت امام را به عنوان یک حادثه مهم جهانی بازتاب دهید
کد خبر: ۴۳۰۳۴ پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران – تهران
رحمانی فضلی در جلسه ستاد بزرگداشت امام خمینی(س) گفت: چهارده خرداد همواره وحدت بخش و انسجام آفرین بوده است.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، رحمانی فضلی وزیر کشور در آخرین جلسه ستاد بزرگداشت امام خمینی(س) اظهار کرد: از رسانه های جمعی و صداوسیما می خواهیم با گزارش های خبری و پوشش مناسب مراسم سالگرد رحلت امام، این مراسم را نه به عنوان یک حادثه خبری بلکه به عنوان یک حادثه مهم جهانی با منشا الهی و انقلابی معرفی کنند و بازتاب دهند.
نماینده ویژه رییس جمهور در ستاد بزرگداشت امام خمینی(س) افزود: دشمنان همیشه سعی بر این داشته اند که این روزهای بزرگ کشورمان را در سکوت خبری بگذرانند. وظیفه رسانه های جمعی است که در چند روز آینده با پوشش مناسب این مراسم عظمت این روز بزرگ را به رخ جهانیان بکشند.
رحمانی فضلی با اشاره به اهمیت مراسم بزرگداشت امام خمینی(س) از لحاظ سیاسی تاکید کرد: مراسم چهارده خرداد چه از لحاظ میزان جمعیت حاضر در حرم و چه از نظر سخنانی که در این روز بیان می شود، حائظ اهمیت فراوانی است. همه این روز را رصد می کنند و براساس سخنان مطرح شده در این روز برنامه ریزی می کنند.
وی ادامه داد: در این نشست جمع شده ایم تا برای بزرگداشت بزرگمرد تاریخ ایران برنامه ریزی و اقدام کنیم که در ظلمت، استبداد و خفقان با جسارت تمام قیام کرد و حرکت در مسیر روشن بندگی و اخلاص را برای همه مردم جهان بویژه مسلمانان رقم زد.
وزیر کشور افزود: ما در شرایطی زندگی می کردیم که به هیچ وجه با امروز قابل مقایسه نیست؛ در آن دوران اصلا قابل تصور نبود که محل دفن چنین بزرگمردی محلی برای طواف مردم ستم دیده و علاقمندان آن شود. در شرایطی زندگی می کردیم که رژیم سابق با تمامی تجهیزات، اقتصاد، فرهنگ و سیاست خود را مفتخر به ژاندارمی خلیج فارس میدانست.
وی افزود: امام خمینی در آن شب های ظلمانی مثل نوری در آسمان این سرزمین درخشید و به تبع آن نور افق های روشنی برای مردم ما باز شد.
رحمانی فضلی ادامه داد: به برکت امام مردم ایران در گلستان ایران ابراهیم وار زندگی می کنند و این را همگی مدیون امام هستیم.
وی افزود: مراسمی که برگزار خواهد شد به امید خدا هیچ مشکل امنیتی نخواهد داشت. خدمتگذاری بر این مردم و در این مسیر حتما به منزله عبادت است.
وزیر کشور با اشاره به وحدت آفرین بودن مراسم سالگرد رحلت رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران گفت: روز چهارده خرداد همواره وحدت بخش و انسجام آفرین بوده است. این روز از لحاظ فرهنگی اهمیت فراوانی دارد. ارزش فرهنگی این روز به این دلیل است که مردم در چنین روزی با ارزش های اقلاب تجدید بیعت می کنند.
نماینده ویژه رئیس جمهور در ستاد بزرگداشت امام خمینی(س) ضمن تشکر از دستندرکاران ستاد اشاره کرد: آقای انصاری چندین سال است که بار سنگین این مراسم را با تمام تواضع، صبر و اخلاص به دوش میکشد. زمانی که در صداوسیما خدمت می کردم شاهد زحمات و فعالیت های خالصانه ایشان بودم و جا دارد که نهایت تشکر خود را از ایشان و سایر زحمت کشان این مراسم ابراز کنم.
وی در پایان گفت: به عنوان نماینده دولت در جمع گرم شما حاضر شده ام و امیدوارم که خداوند به همه ما این توفیق را نصیب کند تا این حرکت خودجوش مردم به بهترین  نحو به سرانجام برسد و  امید است که همپای مراسم تهران در سطح استان ها نیز مراسم های مختلفی متناسب با شان امام خمینی برگزار شود.

نظر بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه های دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افتخارات