وزیر نفت کویت: سه‌شنبه 03 ژوئن 2014

به گزارش تسنیم، علی العمیر، وزیر نفت کویت به خبرگزاری رسمی این کشور، کونا گفت: موضوعات مربوط به نفت و گاز بخشی از مذاکرات دوجانبه بین شیخ صباح الحمد الجابر الصباح، امیر کویت و حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران در روز یکشنبه بود.
العمیر افزود: «با توجه به اینکه دو کشور ایران و کویت از بزرگترین صادرکنندگان نفت به شمار می روند، دو کشور می توانند به تبادل تجربیات و هماهنگی در زمینه استخراج، بازاریابی و پالایش نفت بپردازند.»
ایران همچنین از منابع عظیم گاز طبیعی برخوردار است. وزیر نفت کویت به نیاز کشورش به گاز ایران اشاره کرد که از طریق انعقاد موافقتنامه واردات، گاز ایران به کویت ارسال خواهد شد.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص یادداشت تفاهم امضا شده بین دو طرف در طی این سفر در زمینه حفاظت از محیط زیست و توسعه پایدار، خاطرنشان کرد که این یک تعهد بین المللی است و نیاز بود که تلاش ها در این زمینه با یکپارچگی منطقه ای انجام گیرد.
وزیر نفت کویت گفت: «یادداشت تفاهمی که من امروز امضا کردم از تعهدات ما در زمینه حفاظت از محیط زیست دریایی و موضوعات مرتبط نظیر توسعه پایدار و جو زمین ناشی می شود…ما معتقدیم که این همکاری ها دستاوردهای زیادی برای ما خواهد داشت، زیرا تحقیقات زیادی وجود دارد که نه کویتی ها و نه ایرانی ها نمی توانند آنها را به تنهایی انجام بدهند.»

نظر بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه های دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افتخارات