به گزارش ایرنا، روزنامه هندی انگلیسی زبان ˈایندین اکسپرسˈ روز پنجشنبه(۱۵ خرداد) نوشت: با توجه به اقدامات انجام شده توسط ایران در باره توافقات هسته ای، اوباما تصمیم گرفته است اجرای لایحه تشدید تحریم های نفتی ایران را شش ماه به تعویق بیندازد.
بنابر گزارش، جی کارنی سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد: به رغم اینکه شرایط بازار جهانی نفت حاکی از وجود نفت کافی برای تامین نیازها کشورهایی مانند هند و چین است و می توان خرید نفت ایران را باز هم کاهش داد، اما ایالات متحده مصمم است تا شش ماه آتی تلاش برای افزایش فشار بر فروش نفت خام ایران را متوقف کندˈ
وی افزود: در مقابل این اقدام و تخفیف در تدابیر دیگر، ایران متعهد شده است، در راه توقف پیشرفت وجوه کلیدی برنامه هسته ای خود گام بردارد. آژانس بین المللی انرژی اتمی تاکنون پایبندی ایران به تعهدات توافق موقت ‍ژنو میان تهران و گروه ۱+۵ (پنج عضو دائم شورای امنیت و آلمان) را تایید کرده است.
جی کارنی همچنین ضمن اشاره به کاهش تولید نفت برخی تولیدکنندگان در ماه های گذشته اضافه کرد: میزان افزایش تولید نفت آمریکا برای خنثی نمودن اثر این کاهش ها کافی بوده است. هنوز هم کشورهای دیگری به غیر از ایران آن قدر نفت تولید می کنند که بتوان خرید نفت خام از ایران را به میزان قابل توجهی کاهش داد.

نظر بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه های دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افتخارات