مشاور اجرایی مدیرعامل شرکت مدیریت طرحهای صنعتی ایران (IPMI) در گفتگو با خبرنگار شانا با بیان این که هم اکنون حدود ۱۰ پیمانکار اصلی به همراه پیمانکاران فرعی با بیش از ۴ هزار نیروی کار در بخش خشکی فازهای ۱۷ و ۱۸ مشغول کار هستند، گفت: با توجه به حجم بالای کاری در این دو فاز میدان مشترک پارس جنوبی بزودی باید حداقل ۶۰ تا ۷۰ درصد به تعداد نیروها و تجهیزات شرکت در این پروژه افزوده شود.
سهراب دزفولی با اشاره به عملکرد شرکت اویک در زمینه ساخت واحدهای شیرین سازی پالایشگاه فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی گفت: هم اکنون پیشرفت تعهدهای شرکت مدیریت طرحهای صنعتی ایران (IPMI) در این پروژه حدود ۸۵ درصد است.
دزفولی با تاکید بر این که طی چند ماه گذشته بسیاری از مشکلات پالایشگاه فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی برطرف شده است، تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی تا پایان خردادماه بخشهایی از این پالایشگاه از جمله، بخارآب، هوای فشرده و نیتروژن به کارفرما تحویل داده خواهد شد.
مشاور اجرایی مدیرعامل شرکت مدیریت طرحهای صنعتی ایران (IPMI) گفت: هم اکنون حدود پنج هزار نیروی کار در بخش خشکی فازهای ۱۷ و ۱۸ مشغول به کار هستند که برای وارد مدار شدن واحد نخست تا شهریورماه باید این تعداد به هفت هزار نفر افزایش پیدا کند.
وی گفت: همه پروژه هایی که شرکت مدیریت طرحهای صنعتی ایران متعهد است در فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی انجام دهد، امسال تحویل کارفرما خواهد شد.
به گزارش شانا، توسعه‌ فازهای‌ ١٧ و ١٨ میدان‌ گازی‌ پارس‌ جنوبی‌ با هدف تولید روزانه‌ ٥٠ میلیون‌ متر مکعب‌ گاز طبیعی‌، ٨٠ هزار بشکه‌ میعانات‌ گازی‌ و ٤٠٠ تن‌ گوگرد و تولید سالیانه‌ یک میلیون‌ تن‌ اتان‌ و ١,٠٥ میلیون‌ تن‌ گاز مایع‌ انجام می شود.
مراحل توسعه دو بخش خشکی و دریایی این پروژه از سوی کنسرسیومی از شرکتهای ایرانی در حال اجراست. پیمانکاران طرح توسعه فازهای ١٧ و ١٨ پارس جنوبی، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی و شرکت مهندسی و ساخت صنایع نفت و صدرا هستند.

نظر بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه های دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افتخارات