به گزارش شانا، دکتر اسحاق جهانگیری در این نشست با اشاره به همدلی و همراهی موجود میان قوای سه گانه گفت: این هماهنگی نقطه قوت نظام و ظرفیت مناسبی برای تشریک مساعی در پیگیری پرونده های تخلفات مالی و مبارزه با مفاسد اقتصادی است.
بنا به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، معاون اول رییس جمهوری همچنین با تاکید بر لزوم پیگیری جدی مطالبات معوق بانکی افزود: البته این امر باید با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی، حمایت از صنعتگران و تولید کنندگان و با نگاه کارشناسی دقیق انجام شود لذا تشکیل کمیته ای متشکل از نمایندگان سه قوه برای پیگیری دقیق و مجدانه پرونده بدهکاران کلان بانکی ضروری است.
نمایندگان قوه قضائیه نیز در این نشست بر آمادگی و اراده جدی این قوه برای همراهی در وصول مطالبات معوق بانکی تاکید کردند.
در این جلسه بانک مرکزی گزارشی از وضع مطالبات غیرجاری شبکه بانکی کشور ارایه کرد و توضیحاتی در خصوص تشکیل کمیته رسیدگی به مطالبات غیرجاری در بانک مرکزی و عملکرد و اقدامات انجام شده از سوی این کمیته بیان کرد. بر این اساس مقرر شد از این به بعد این کمیته با حضور نمایندگان قوای سه گانه برگزار شود و نتیجه اقدامات خود را به ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی گزارش کند.
در این نشست، همچنین معاون اجرایی رییس جمهوری از بررسیهای صورت گرفته در خصوص عملکرد ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت طی سالهای گذشته خبر داد و تاکید کرد: باانجام بازرسی و حسابرسی، دستگاههای نظارتی گزارش کاملی از تخلفات انجام شده دراین ستاد تهیه کرده و با اقدامات و اصلاحات انجام شده زمینه هر گونه تخلف جدید از بین رفته است.
در این جلسه، نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی، وزرای دادگستری و اموراقتصادی و دارایی، رییس کل بانک مرکزی، دادستان تهران، رییس دیوان محاسبات کشور و رییس سازمان بازرسی کل کشور و برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.

نظر بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه های دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افتخارات