محمد علی قیم، مجری فاز ۱۳ پارس جنوبی در گفتگو با خبرنگار شانا از پیشرفت ۷۸٫۲ درصدی بخش خشکی این فاز خبر داد و گفت: بر اساس اعلام پیمانکار این بخش (شرکت پتروپایدار ایرانیان) مرحله نخست (ترین یک) این پالایشگاه تا پایان امسال با گاز خشک و ترش فازهای ۶، ۷ و ۸ پارس جنوبی راه اندازی خواهد شد.
وی با بیان این که پیشرفت بخش خشکی فاز ۱۳ پارس جنوبی در بین فازهای جدید سرآمد است، گفت: هم اکنون چهار یونیت شیرین سازی این فاز به طور متوسط فراتر از ۹۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
مجری فاز ۱۳ پارس جنوبی با اشاره به پیشرفت ۴۵٫۹ درصدی حفاری چاههای فاز ۱۳ میدان گازی پارس جنوبی گفت: هم اکنون حفاری در سکوی A، B و D این فاز به ترتیب با ۷۸، ۸ و ۳۰ درصد پیشرفت در حال انجام است.
قیم ادامه داد: در این میان وضع حفاری در سکوی A نسبت به دیگر سکوها جلوتر است و پیش بینی می شود تا ۲۰۰ روز آینده حفاری در این سکو به پایان برسد.
ثبت رکورد بی سابقه در حفاری فاز ۱۳ پارس جنوبی
مجری فاز ۱۳ پارس جنوبی با اشاره به ثبت رکورد حفاری بخش ۳۲ اینچ چاه شماره ۸ سکوی B این فاز گفت: این بخش از حفاری در کمتر از ۱۴ روز به پایان رسیده که در تاریخ توسعه پارس جنوبی بی نظیر است.
به گزارش شانا، برای توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی حفاری ۳۸ حلقه چاه گاز در خلیج فارس در دستور کار قرار گرفته است، ضمن آن که در بخش فراساحلی، طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی چهار سکو، هر یک برای تولید روزانه ۵۰۰ میلیون فوت مکعب گاز هدفگذاری شده است.
هدف از اجرای فاز ۱۳ طرح توسعه پارس جنوبی تولید روزانه ۵۰ میلیون مترمکعب گاز، ۸۰ هزار بشکه میعانات گازی، ۴۰۰ تن گوگرد و سالانه یک میلیون تن اتان و ۱٫۱ میلیون تن گاز مایع است.

نظر بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه های دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افتخارات