به گزارش عرش نیوز سیدعباس عراقچی معاون وزیر خارجه کشورمان پس از پایان ۲ روز رایزنی‌های ایران و آمریکا با حضور هلگا اشمیت در ژنو ؛در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران گفت:گفتگوها سخت و فشرده بود ولی در فضای مثبتی صورت گرفت.
وی افزود:تبادل نظرهای خوبی انجام شد که در آستانه دور بعدی مذاکرات در وین مفید بود.
معاون وزیر خارجه کشورمان تصریح کرد:با این حال اختلافات هنوز به قوت خود باقی است.
گفتنی است؛رایزنی‌های ایران و آمریکا در ژنو پس از دو روز لحظاتی پیش پایان یافت. در این مذاکرات ۲ روزه طرفین در حدود ۱۲ ساعت بر سر میز مذاکره به گفت‌وگو نشستند.
سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه و عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان و ویلیام برنز قائم مقام وزیر خارجه آمریکا و با حضور هلگا اشمیت معاون کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از دیروز در ژنو به رایزنی پرداختند.
هیأت‌های ایران و آمریکا دیروز (دوشنبه) پنج ساعت به گفت‌وگو نشستند و مذاکراتشان صبح امروز(سه‌شنبه) ساعت ۹ صبح به وقت ژنو آغاز و پس از سه ساعت و نیم به منظور صرف ناهار و اقامه نماز هیأت ایرانی متوقف شد و در ساعت ۱۵ به وقت ژنو (۱۷:۳۰ به وقت تهران) از سر گرفته شد و بیش از سه ساعت به طول انجامید.
در حاشیه نشست صبح امروز نیز جلسه کارشناسی و فنی به ریاست حمید بعیدی‌نژاد مدیرکل سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه و کارشناسان آمریکایی برگزار شد.

نظر بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه های دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افتخارات